• +48 515 339 814
 • biuro@jurafloating.pl
 • Obowiązuje rezerwacja

RELAKS I REGENERACJA W KLIMACIE MORZA MARTWEGO

Wyobraź sobie czas bez telefonu, bez światła i hałasu stale atakujących umysł, w stanie zbliżonym do nieważkości, w poczuciu zrelaksowania i rozluźnienia.

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy narażeni na ciągły stres i zapominamy, jak ważny dla organizmu jest sen i odpoczynek. Coraz większy pęd i życie w biegu sprawiają, że poświęcamy coraz mniej czasu na relaks i sen, co może przekładać się na większą podatność na choroby, depresje lub uzależnienia. JURA Floating to idealne miejsce aby wypocząć, odciąć się od całego świata oraz oczyścić swoje ciało i umysł.

CZYM JEST
FLOATING

FLOATING lub inaczej Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej polega na redukcji około 90% bódźców oddziałujących na organizm człowieka. Podczas floatingu przebywasz w kabinie floatingowej (znanej również jako “kabina deprywacji sensorycznej” lub “komora deprywacyjna”), która jest specjalnie przygotowanym pomieszczeniem o wymiarach 1,5 x 2,5 x 2m, do około 30 cm wypełnionym wodą zawierającą prawie 500 kg leczniczej soli Epsom (siarczan magnezu, który od lat wykorzystywany jest w medycynie i kosmetyce). 

Podczas sesji floatingowej leżysz i unosisz się na roztworze, co powoduje, że można poczuć się jak w stanie nieważkości. Woda ma temperaturę zbliżoną do temperatury skóry (ok. 35°C), z tego powodu, kiedy ułożysz się wygodnie a roztwór soli uspokoi się, nie będziesz odczuwał gdzie kończy się ciało, a zaczyna woda. Kabina jest wyciszona, można w niej wyłączyć światło a zapach panujący wewnątrz jest neutralny.

SKRÓCONY PORADNIK

 • Nie musisz umieć pływać aby korzystać z floatingu,
 • Stroje kąpielowe nie są wymagane, zabierz ze sobą jedynie ręcznik i klapki, przy długich włosach również szczotkę,
 • Trzeba zarezerwować termin sesji telefoniczne lub mailowo,
 • W pomieszczeniu do przygotowania się oraz kabinie floatingowej przebywasz tylko Ty,
 • Do wyboru posiadamy trzy różne opcje sesji floatingowej: 30 minut, 45 minut i 60 minut floatingu. Dodatkowo, każda z nich zawiera w sobie dodatkowe 15 minut masażu na fotelu masującym.

GŁÓWNE KORZYŚCI PŁYNĄCE Z FLOATINGU

REDUKCJA STRESU

Stres powiązany jest ze zwiększonym poziomem kortyzolu. Praca, zła dieta (w tym picie kawy), ciężki trening siłowy lub cokolwiek, co zakłóca równowagę organizmu, wpływa na wzrost produkcji kortyzolu. Floating pozwala obniżyć jego ogólny poziom.

REGENERACJA CIAŁA

Ze względu na ograniczenie oddziaływania grawitacji na organizm, nagromadzone w ciele napięcie zanika, a mięśnie mogą się rozluźnić jak nigdy dotąd.

ŁAGODZENIE BÓLU

Zapalenie stawów, ból głowy, pleców, szyi, mięśni, zapalenie ścięgien, zapalenie kaletki, stan zapalny oraz bóle psychosomatyczne – korzystanie z floatingu łagodzi tego typu dolegliwości, co zostało udokumentowane w badaniach naukowych.

ZALECENIE DLA SPORTOWCÓW

Kąpiele w soli Epsom pomagają pozbyć się nagromadzonych toksyn oraz kwasu mlekowego oraz przyspieszyć czas regeneracji powysiłkowej.

GŁĘBOKI RELAKS

WYSOKIE PRZYSWAJANIE MAGNEZU

WSPARCIE W REHABILITACJI

POPRAWA JAKOŚCI SNU

WSPOMAGANIE UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

SPA DLA SKÓRY I WŁOSÓW

DETOKS ORGANIZMU

LEPSZA MEDYTACJA

DLACZEGO FLOATING?

NAŁADUJ BATERIE

W dzisiejszym świecie jesteśmy stale bombardowani informacjami i stymulantami. Przy ciągłym korzystaniu z komputerów i telefonów tracimy kontakt ze sobą. Floating to bezcenny czas bez tego zgiełku, przerwa na uspokojenie i relaks. Moment, w którym momentalnie odzyskasz energię do życia.

DLA ZDROWIA

Unoszenie na wodzie usprawnia i harmonizuje funkcjonowanie całego organizmu. To prawdziwa ulga dla osób cierpiących na schorzenia stawów, chroniczne bóle pleców oraz osób powracających do zdrowia po wszelkich operacjach, kontuzjach czy urazach.

SEKRET SPORTOWCÓW

Sportowcy na całym świecie, w tym największe gwiazdy regularnie korzystają z sesji floatingowych – w ten sposób wspomagają budowanie kondycji, świadomości ciała i siły mentalnej. Udowodnione naukowo właściwości relaksacyjne i przeciwzapalne floatingu wspomagają szybką i efektywną regenerację tkanki mięśniowej.

SPA DLA UMYSŁU

Studiujesz, pracujesz umysłowo lub chcesz myśleć sprawniej i kreatywniej oraz poprawić swoją pamięć? Udowodniono, że floating poprawia funkcjonowanie mózgu, relaksuje i oczyszcza umysł. Wiele osób korzysta z niego przed ważnymi spotkaniami, rozmowami i prezentacjami.

W KONTAKCIE ZE SOBĄ

Są tysiące osób na świecie, które próbowały różnych metod medytacji i relaksacji, jednak dopiero floating dał im to, czego ciągle poszukiwały. Dogłębną relaksację, pełen wgląd w siebie, uspokojenie emocji i myśli. 

POWRÓT DO ŹRÓDEŁ

Floating często przyrównywany jest do przebywania w stanie nieważkości. Można również odnaleźć w nim zakodowane w naszym ciele ślady pamięci prenatalnej. Każda osoba odnajdzie w tym doświadczeniu coś wartościowego.

Przeczytaj więcej na temat floatingu

Przeczytaj o przebiegu sesji floatingowej

GALERIA
ZDJĘĆ

NASZA KABINA FLOATINGOWA

NASZ LOKAL

CZĘSTE
PYTANIA

Z floatingu nie powinny korzystać kobiety w I trymestrze ciąży, osoby mające rozrusznik serca, otwarte rany, chorzy na zakrzepicę, zapalenie ucha, epilepsję, a także cierpiący na choroby psychiczne oraz osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Naszymi klientami są również osoby, które mają klaustrobię i nie zgłaszają nam żadnych problemów podczas sesji. W kabinie floatingowej masz całkowitą kontrolę nad środowiskiem, w którym jesteś, możesz w każdym momencie wyjść i ponownie wejść do kabiny. Możesz również pozostawić drzwi do kabiny uchylone bądź otwarte – to wszystko zależy od Ciebie. Wewnątrz znajdują się też światła, które także możesz pozostawić włączone.

Nie ma się czego obawiać. Głębokość wody w kabinie wynosi 25-30cm, a dodatkowo przez wysokie zasolenie wody samoczynnie uniesiesz się na niej zaraz po położeniu się.

Woda w kabinie jest na bieżąco kontrolowana – codziennie sprawdzamy pH, nadtlenek wodoru (H2O2) oraz stężenie soli, dzięki temu woda w kabinie do floatingu jest w 100% sterylna. Woda w kabinie jest wymieniana okresowo, co jest uzależnione od częstotliwości sesji. Po każdym kliencie solanka jest trzykrotnie filtrowana przez specjalistyczne filtry, dodatkowo na noc do wody dodajemy niewielką ilość specjalnych preparatów do uzdatniania wody na bazie aktywnego tlenu przeznaczone dla ośrodków spa/basenów.

Nie spożywaj kawy na 3-4 godziny przed zarezerwowaną sesją floatingową, nie stosuj depilacji na 24 godziny przed sesją, skorzystaj z toalety przed sesją, aby nic Cię nie rozpraszało, jeżeli nosisz szkła kontaktowe – wyjmij je przed sesją.

W kabinie leżymy na plecach. Ręce możesz ułożyć wzdłuż ciała, na brzuchu lub nad głową. Wypróbuj kilka pozycji, aby znaleźć tę najwygodniejszą dla Ciebie.

W cenie sesji zapewniamy zatyczki do uszu, żel pod prysznic, szampon oraz środki do demakijażu. Zalecamy zabrać ręcznik oraz klapki, jednak nic się nie stanie, jeżeli o tym zapomnisz – wypożyczymy Ci je na miejscu. Nie zaleca się zakładania kostiumu kąpielowego, gdyż nawet to może zakłócić pełne wyciszenie w kabinie, poza tym, nie jest to wskazane ze względów higienicznych. Dodatkowo, zarówno kabina do floatingu jak i pomieszczenie łazienkowe są tylko do Twojej dyspozycji, więc strój kąpielowy nie jest potrzebny. W przypadku długich włosów dobrze jest zabrać ze sobą również szczotkę, włosy zamoczą się podczas sesji – suszarkę mamy również na miejscu.

W zależności od wybranej długości sesji może to być 30, 45 lub 60 minut. Przygotuj się jednak, że spędzisz u nas więcej czasu, ponieważ przed sesją jak i po należy wziąć prysznic, wysuszyć włosy i przygotować się do wyjścia. Średnio do czasu przebywania w kabinie należy dodać około 25 minut. Dodatkowo w cenie każdej sesji zawarty jest 15-minutowy masaż na fotelu masującym – ten czas również trzeba doliczyć.

W żadnym wypadku, jest dużo osób, które śpią podczas sesji – woda na tyle wypiera nasze ciało, że nic się nie stanie. Bardzo ciężko jest się również w kabinie obrócić na brzuch – trzeba w to włożyć dużo siły,

Tak naprawdę – tak często, jak tego potrzebujesz. Zalecamy jednak, aby traktować floating jako regularną terapię, ale to od Ciebie zależy, czy lepiej powtarzać sesję co kilka dni, czy może raz na miesiąc. Zaleca się, aby dla stałych rezultatów korzystać średnio 3 razy w miesiącu. Większość osób odczuwa realne efekty po skorzystaniu od 3 do 5 sesji floatingowych.

Mimo iż istotą terapii floatingowej jest to, aby odseparować się również od bodźców dźwiękowych, to nie ograniczamy naszym klientom możliwości pozostawienia muzyki włączonej. Każdy może odbywać sesję, w taki sposób jaki mu pasuje – a dodatkowo, jeżeli chcesz floatować przy Twojej ulubionej muzyce również jest taka możliwość! Po prostu przynieś ze sobą muzykę na pamięci USB, a my ją dla Ciebie włączymy.

Zdecydowanie NIE. Zastrzegamy sobie prawo do odmówienia możliwości skorzystania z sesji osobom nietrzeźwym oraz pod wpływem innych używek.

Oczywiście, że tak! Podczas sesji floatingowej zauważalne jest zredukowanie bóli kręgosłupa lub stawów towarzyszących ciąży, dodatkowo, floatując w odpowiedniej pozycji można poczuć zniwelowanie ciężaru dziecka. Zalecamy jednak, aby skonsultować się przed sesją z lekarzem oraz wskazuje się, aby z sesji korzystać dopiero w drugim trymestrze ciąży.

Tak, natomiast dostosuj się do sytuacji tak samo jak przy pójściu na pływalnię.

Tak, natomiast z naszego doświadczenia wynika iż dzieci poniżej 12 roku życia mają pewne trudności podczas odbywania sesji tj. ciężko wytrzymać im leżenie w bezruchu, kabina jest zbyt ciemna, lub mogą zachlapać sobie oczy roztworem. Jeżeli jednak dziecko będzie czerpało korzyści z sesji floatingowej obowiązkiem jest aby opiekun znajdował się w pobliżu podczas jej odbywania.

Tak, kabina wyposażona jest w czerwony przycisk, który znajduje się wewnątrz niej, dzięki czemu w razie jakichkolwiek problemów w czasie sesji możesz skontaktować się z obsługą.

HIGIENA
KABINY

Naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych Klientów

Nasza kabina floatingowa wykonana jest z materiałów najwyższej jakości, całkowicie bezpiecznych, spełniających wszelkie wymogi i normy Unii Europejskiej.

Technologia zastosowana przy budowie kabiny wykorzystywana jest w wytwarzaniu urządzeń medycznych. Urządzenie floatingowe zostało pozytywnie przebadane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i uzyskało atest higieniczny Państwowego Zakładu Pracy. Przeszliśmy również odpowiednie przeszkolenie z bezpiecznej obsługi kabiny floatingowej.

Woda w kabinie floatingowej jest 100% sterylna. Przede wszystkim – przestrzegamy wszystkich rygorystycznych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Zależy nam na utrzymaniu wysokiej jakości i czystości roztworu. Codziennie kontrolowany jest poziom pH, poziom wyporności oraz poziom aktywnego tlenu – dodatkowo, po każdej sesji floatingowej woda jest filtrowana przez 15 minut, trzykrotnie przechodząc przez filtry. W zależności od częstotliwości używania kabiny, woda jest w całości okresowo wymieniana. Również i wykorzystanie soli Epsom w tak wysokim stężeniu sprawia, że w kabinie nie mają prawa rozwinąć się żadne drobnoustroje.

Przeczytaj więcej na temat higieny i czystości wody

 • Wręczycka 118, Częstochowa
 • +48 515 339 814
 • biuro@jurafloating.pl

©  JURA Floating 2018

 • CO TO JEST FLOATING?
 • PIERWSZA SESJA
 • OFERTA
 • KONTAKT
 • ARTYKUŁY
Close Menu